VirSCAN VirSCAN

1, Możesz wysyłać dowolne pliki, ale nie większe niż 20Mb.
2, VirSCAN obsługuje dekompresję Rar/Zip, ale archiwum musi zawierać mniej niż 20 plików.
3, VirSCAN może skanować pliki skompresowane i zaszyfrowane hasłem "infected" lub "virus".
4, Jeśli przeglądarka nie może wgrać plików, prosimy pobrać wczynię VirSCAN do wysłania.

Język
Obciążenie serwera
Server Load
VirSCAN
VirSCAN

1, Możesz wysyłać dowolne pliki, ale nie większe niż 20Mb.
2, VirSCAN obsługuje dekompresję Rar/Zip, ale archiwum musi zawierać mniej niż 20 plików.
3, VirSCAN może skanować pliki skompresowane i zaszyfrowane hasłem "infected" lub "virus".

O VirSCAN

VirSCANVirSCAN

VirSCAN.org jest DARMOWĄ usługą online, która sprawdza czy wysłane pliki nie zawierają szkodliwego oprogramowania, używając do tego silników antywirusów, wymienionych na liście VirSCAN. Po wysłaniu plików, które chcesz sprawdzić, zobaczysz wyniki skanowania i stopień zagrożenia jaki staniowią dla Twojego komputera.

VirSCAN.org nie zastąpi programu antywirusowego na Twoim komputerze. VirSCAN nie jest w stanie ochronić Twojego komputera od szkodliwego oprogramowania. VirSCAN tylko skanuje pliki, które mogą zawierać wirusy, konie trojańskie, tylne drzwi, oprogramowanie szpiegujące, dialery, key-loggery. Jednakże VirSCAN nie ponosi odpowiedzialności za wyniki skanowania. Nawet jeśli wszystkie silniki AV dołączone do VirSCAN nie wykryją niczego podejrzanego w wysłanym pliku, nie daje to gwarancji że plik jest czysty i bezpieczny dla Twojego komputera. Niektóre silniki antywirusowe mogą błędnie zakwalifikować wysłane przez Ciebie pliki do szkodliwego oprogramowania, ale będzie to tylko fałszywy alarm. Niezależnie od użytej platformy i wersji silnika, raport skanowania nie odzwierciedla rzeczywistych możliwości programów antywirusowych. Dopuszczalne sa sytuacje, gdy VirSCAN zawiedzie w wykryciu realnego zagrożenia, a program AV danego dostawcy silnika znajdzie zagrożenie, lub przeciwnie, VirSCAN wykryje szkodliwe oprogramowanie, podczas gdy antywirus dostawcy nie. Wszystkie wymienione powyżej sytuacje mogą wystąpić, dlatego też VirSCAN nie bierze odpowiedzialności za wyniki skanowania.

Jeśli plik który wyślesz zostanie zakwalifikowany jako podejrzany o infekcję, VirSCAN wyśle go do producentów AV, współpracujących z nami celem dokonania analizy. Twórcy oprogramowania wykorzystają go do uaktualnienia bazy sygnatur, gdyby okazało się że plik jest groźny. Jeśli nie zgadzasz się z tą klauzulą, nie używaj usługi VirSCAN. VirSCAN nie zachowuje plików, które wysyłasz, więc nie kontaktuj się z VirSCAN, gdy jakiś zgubisz. VirSCAN.org jest tworzony przez kilkunastu fanów przemysłu antywirusowego w postaci darmowego serwisu, nie jest projektem open source. Usługa VirSCAN jest darmowa i dostępna publicznie. VirSCAN nie ma powiązań z żadnym z producentów. VirSCAN jest wspierany przez wielu fanów antywirusów oraz samych producentów antywirusów.

Cechy VirSCAN:
    1. VirSCAN jest darmową i dostępną publicznie usługą.
    2. VirSCAN dostarcza użytkownikom wielosilnikowy skaner wirusów online.
    3. VirSCAN wspiera producentów oprogramowania antywirusowego podejrzanymi plikami i raportami.
    4. Dzięki temu dostawcy AV mogą utrzymywać swoje bazy sygnatur aktualnymi, pomagając użytkownikom zabezpieczać ich komputery.
    5. VirSCAN nie jest zaangażowany w żadne komercyjne działania z producentami AV.

Uwaga: Podejrzane pliki mogą stanowić zwykłe programy, pliki zainfekowane, uszkodzone przez wirusy, szkodliwe programy itp. Malware(szkodliwe oprogramowanie) to wirusy, robaki, trojany, spyware, adware, dialery, jokery, keyloggery, itp.