VirSCAN VirSCAN

1, Herhangi bir dosyayı YÜKLEYEBİLİRSİNİZ, ancak dosya başına 20 MB sınır vardır.
2, VirSCAN, içeriğinde en fazla 20 dosya olmak kaydıyla Rar/Zip sıkıştırmasını destekler.
3, VirSCAN 'infected' ya da 'virus' kelimesiyle şifrelenip sıkıştırılmış dosyaları tarayabilir.
4, Eğer tarayıcınız dosyaları yükleyemezse, lütfen VirSCAN yükleyicisini yüklemek için indirin.

Dil
Sunucu Yükü
Server Load
VirSCAN
VirSCAN

1, Herhangi bir dosyayı YÜKLEYEBİLİRSİNİZ, ancak dosya başına 20 MB sınır vardır.
2, VirSCAN, içeriğinde en fazla 20 dosya olmak kaydıyla Rar/Zip sıkıştırmasını destekler.
3, VirSCAN 'infected' ya da 'virus' kelimesiyle şifrelenip sıkıştırılmış dosyaları tarayabilir.

VirSCAN Hakkında

VirSCANVirSCAN

VirSCAN.org, VirSCAN listesinde belirtilen antivirüs motorlarını kullanarak yüklenen dosyaları zararlı yazılımlara karşı tarayan, ÜCRETSİZ çevrimiçi tarama hizmetidir. Taranmasını istediğiniz dosyaları yükleyerek, tarama sonuçlarını görebilir ve bu dosyaların bilgisayarınız için ne kadar tehlikeli olduğunu görebilirsiniz.

VirSCAN.org bilgisayarınızdaki antivirüs yazılımının yerini alamaz. VirSCAN'ın bilgisayarınızı zararlı yazılımdan koruması beklenemez ve bu mümkün değildir. VirSCAN yalnızca virüs, truva atı, arka kapı, casus yazılım, tuş kaydedici ya da numara çevirici içerebilecek dosyaları tarar. Ancak, VirSCAN tarama sonuçlarından sorumlu değildir. VirSCAN'de yer alan tüm AV motorları yüklediğiniz dosyayı temiz olarak gösterse bile, bu o dosyanın temiz ve zararsız olduğunu garanti etmez. Bazı antivirüs motorları yüklediğiniz dosyayı zararlı olarak tanımlayabilir ancak bu bir yanlış alarm olabilir. Platform ya da tarama motoru sürümü nedeniyle, tarama raporu antivirüs üreticilerinin gerçek yeteneklerini gösteremez. Gerçek bir zararlı yazılımı VirSCAN'in bulamadığı ancak testteki AV ürününün bulabildiği durumlar olabileceği gibi, bunun tersi olarak VirSCAN bir zararlı yazılım saptadığında AV motoru bunu bulamıyor olabilir. Üstte bahsedilen tüm örnekler gerçekleşebilir, bu nedenle VirSCAN tarama sonuçlarından ötürü hiçbir sorumluluk taşımamaktadır..

Yüklediğiniz dosyanın şüpheli olduğu tespit edilirse, VirSCAN dosyayı ve raporu VirSCAN hizmetinde yer alan antivirüslerin üreticilerine analiz edilmek üzere gönderecektir. Antivirüs şirketleri gerçekten bir zararlı yazılım bulunması halinde virüs imza veritabanlarını güncelleyeceklerdir. Eğer VirSCAN'in şartlarını ya da anlaşmalarını kabul etmiyorsanız lütfen VirSCAN hizmetini kullanmayın. VirSCAN yüklediğiniz dosyaları kaydetmez, bu nedenle dosyanızı kaybettiğinizde lütfen bizimle iletişime geçmeyin. VirSCAN.org birkaç antivirüs endüstrisi aşığı tarafından düzenlenmektedir ve ücretsiz olmasının yanında açık kaynaklı bir proje değildir. VirSCAN hizmeti ücretsiz ve topluma açıktır. VirSCAN antivirüs üreticilerine karşı nötrdür. VirSCAN birçok antivirüs hayranı ve antivirüs üreticisi tarafından desteklenmektedir.

VirSCAN topluluğu:
    1. VirSCAN ücretsiz ve genellikle erişilebilir olan bir hizmettir.
    2. VirSCAN kullanıcılara çoklu çevrimiçi tarama motoru sağlar.
    3. VirSCAN antivirüs üreticilerine şüpheli ve virüslü dosyaları ve raporlarını sunar.
    4. Bu şekilde, antivirüs üreticilerinin virüs tanıma veritabanlarını güncelleyerek kullanıcılarının bilgisayarlarını ve verilerini güvende tutmasına yardımcı olur.
    5. VirSCAN antivirüs üreticileriyle hiçbir ticari etkinlikte bulunmaz.

Not: Şüpheli dosyalar normal, virüslü, virüsten hasar görmüş dosyalar; zararlı yazılımlar, vb. içerebilir. Zararlı yazılımlar; virüsler, solucanlar, truva atları, casus yazılımlar, reklam yazılımları, numara çeviriciler, şaka yazılımları, tuş kaydediciler, vb.dir.